עושות בצפר לצבא

הי, אנחנו שירה ואגם. תלמידות תיכון ו…מלש"ביות : מועמדות לשירות בטחון. בפרקים הבאים תצאו איתנו למסע בו נעבור ביחד את תקופת המלש״ביות. נשאל שאלות לגבי הצבא, נשמע סיפורים מהחיים ונלמד את השטח. כל פרק ייגע בצד אחר בעולם הגדול הזה שנקרא ״צבא״. אז למה אתם מחכים?
בואו ונעשה לכם בצפר!

יום הגיוס

יום הגיוס ותחנות הבקו״ם הם הצעד הראשון של כל מלש״ב ופתיחת השערים לשירותי הצבאי. זהו יום קריטי ועמוס שמלא בתחנות ומסיבות שעליכם לעבור בהצלחה.  מרואיינת : מאיה לאנדוו טיקטוקרית , בלוגרית ומשרתת כרגע כמשקית ת״ש בצה״ל. 

לחצו להאזנה לפודקאסט >>

מתנדבים

בחוק גיוס חובה ישנם קריטריונים שעמידה בהם מזכה נערים ונערות בפטור מהצבא. יש צעירים שיעשו הכול על מנת לקבל את הפטור ובמקביל ישנם כאלה שמקבלים את הפטור ואינם מעוניינים בו ומעדיפים להתנדב. האם הם יכולים ? ואם לא, האם יש אפשרויות חלופיות?   משתתפים :   יואב קזליק (תלמיד כיתה יב פטור גיוס) אורן (משקית ת״ש ברוכב שמיים) צוערת ל׳ (מנתית בחיל האוויר) אליאור (מדריך בבה״ד 7) נועם כהן (מנחת הפודקאסט ״פורצות גבולות״)

לחצו להאזנה לפודקאסט >>

עתודה

שאלה ששאלו אותנו מגיל צעיר היא “מה תרצו להיות שתהיו גדולים?” בפרק נעסוק בעתיד, בעתודה ובכל המשמעויות הנלוות לכך. משתתפים : נתנאל קלונטר – עתודאי להנדסת תוכנה באוניברסיטת בן גוריון, סגן אלוף ורד בן יהודה – ראש מנהל לכוח אדם טכנולוגי אקדמאי, עמית סבין – תלמידת י"ב במגמת תקשורת

לחצו להאזנה לפודקאסט >>

לוחמות

להיות לוחמת זה לחיות שטח, זה לקחת אחריות על חיים של אחרים וזה בעיקר להתמודד עם תגובות מהסביבה. מתלבטות איזה שירות אתן רוצות ? חשבתן כבר על קרבי ? כי אם לא זה בדיוק הזמן לקבל זריקת מוטיבציה! מרואיינת – נועם אביסרור (לוחמת לשעבר בקרקל) משתתפות : גל אלקלעי (לוחמת סמ״ר במיל׳), בת אל סולטניק (חובלת רס״ן במיל׳), טל איטקין (צוללת ולוחמת בסנפיר), ניצן הראל (לוחמת בעיטם), נוגה וייסמן (טייסת מסוקים רס״ן במיל)

לחצו להאזנה לפודקאסט >>

שנת שירות

אופציה נוספת לדחות את השירות המבאי היא להתנדב לשנת שירות. בפרק נשמע חוויות אישיות של בוגר מגל״ן (מקס קפלנסקי), שינשינית בסוכנות היהודית (ים אגמי) ומלש"בית (רוני ברנר) שמתלבטת האם זה בכלל נכון עבורה.

לחצו להאזנה לפודקאסט >>

מכינות

עולם המכינות הוא אחד הנושאים שיותר בוערים ומעלים דילמה אצל המלש״בים. האם אני מוכן/ה בכלל לשירות ? אילו אופציות עומדות בפניי בכלל ? תאזינו ותקבלו את כל התשובות. בתכנית ריאיון עם דני זמיר, יו"ר מועצת המכינות בישראל. 

לחצו להאזנה לפודקאסט >>

מיונים

המפגש הראשון שלנו עם צה״ל קורה ביום אחד וחד פעמי ששמו גם ״הצו הראשון״. בפרק נשמע חוויות, הרהורים, רגשות ומחשבות וכן נסקור את טיב המערכת הממיינת והאם בכלל ה ״מיון״ אליה הוא לגיטימי ומוסרי?

לחצו להאזנה לפודקאסט >>